Dom parterowy domem dla niepełnosprawnych

Wiele osób niepełnosprawnych z powodu paraliżu dolnej części ciała musi jeździć na wózku inwalidzkim. Niestety mają również bardzo utrudnione wchodzenie na piętro. Z tego powodu najlepszym rozwiązanie jest dom parterowy domem dla niepełnosprawnych.

Dużą zaletą takiego typu mieszkania jest fakt, że brak dodatkowego piętra zmusza do spędzania z rodziną więcej czasu, co zacieśnia relację z bliskimi. Kolejnym plusem jest płaska powierzchnia, która w porównianiu do domu wielokontygnacyjnego, zmniejsza ryzyko kontuzji także u osób zdrowych. Nawet w przypadku jakiegoś złamania nogi lub innych obrażeń dolnych kończyn, poszkodowana osoba będzie mogła bez problemów poruszać się po całym domu. Stąd twierdzimy, że mieszkanie bez piętra to jak najbardziej inwestycja w przyszłość.

  • O czym należy pamiętać przy budowie?

Wiele aspektów powstało po to, aby ułatwić przebywanie w różnych pomieszczeniach osobom z problemami w poruszaniu się. Po pierwsze, uchwyty w różnych miejscach oraz dostosowanego brodzika i zlewów, dostępnych w sklepie. Należy pamiętać o ulokowaniu włączników do świateł na odpowiedniej wysokości. Po trzecie, szerokie przejścia między pokojami oraz wejścia do pomieszczeń.

Nie można zapomnieć również o podłodze, na której nie powinno być progów wyższych niż 15 mm, by wszyscy mogli komfortowo wchodzić i wychodzić z różnych miejsc. Nie polecamy również montowania kafli o szerokich fugach. Im są one cieńsze, tym łatwiej jeździć po nich wózkiem.

Zbuduj swoje mieszkanie z naszą pomocą. BSD służy pomocą w projektowaniu i wykończeniu domów, dzięki czemu osoby niepełnosprawne mogą czuć się komfortowo we własnych czterech ścianach. Zaczynając od łazienki, zapewniamy możliwość wstawienia naszych produktów również do innych pomieszczeń. Uchwyty dla osób niepełnosprawnych to nasze flagowe produkty, jednak nie tylko one przydadzą się w budowie. Z tego powodu nie można zapominać o specjalnym wyposażeniu tj. krzesełko prysznicowe dla osób niepełnosprawnych czy syfon z długą dźwignią. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu w przypadku, gdy Państwo chcieliby nawiązać współpracę przy pracach. Proszę zapamiętać naszą dewizę przy współpracy: „Dom parterowy domem dla niepełnosprawnych”.